در حال بارگذاری ...

افتتاحیه دوره آموزشی

آئین افتتاحیه دوره روزنامه‌نگاری اندیشه‌ای با حضور اصحاب رسانه، اساتید دوره، اعضای دوره و همچنین با سخنرانی محمدرضا یقینی، مدیرعامل کانون و دکتر حسین رضی، معاون پژوهش برنامه‌ریزی و نظارت صدا و سیما، چهارشنبه 7 مهر، ساعت 14 الی 16 در سالن همایش‌های کانون اندیشه جوان برگزار خواهد شد.

 

باشگاه رسانه‌ای باران با همکاری کانون اندیشه جوان، دوره روزنامه نگاری اندیشه را در مدت 17 هفته، برگزار خواهد کرد. در این دوره مباحث فکری و اندیشه‌ای در کنار مباحث حرفه‌ای و فنی روزنامه نگاری آموزش داده می‌شود.

 

بنا به همین گزارش، برگزارکنندگان دوره روزنامه‌نگاری اندیشه، برآنند تا با بررسی مسئله‌شناسانه موضوعات و جریان‌های فکری موجود قدمی در جهت آگاه‌سازی خبرنگاران فعال در حوزة اندیشه و فرهنگ و دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه رسانه، به عنوان افراد تاثیرگذار بردارند.

 

در معرفی این دوره آمده است؛ آگاهی اصحاب رسانه از ریشه‌ها و پایه‌های مکاتب فکری و نظریه‌های اجتماعی از یک سو و از سوی دیگر، پیامدهای آن نظریه‌ها را ضروری می‌نماید. چه بسا یک نظریه با ظاهری مقبول ولی ریشه‌های کاملاً متعارض با هنجارهای مطلوب در زمینه‌های نظری و عملی، پیامدهای نامطلوبِ شگفت‌آور و غافلگیر کننده به همراه داشته باشد و جامعه را بدان جا رساند که مسئولان فرهنگی هرگز تصورش را در ذهن نمی‌پروراندند و نمی‌خواستند که سر از این وادی درآورند. اهمیت پرداختن به این مسائل، در کنار توجه به زیربناهای فکری ــ و بعضاً فلسفی ــ علوم انسانی از جانب روزنامه‌نگاران حوزه اندیشه، به عنوان افراد تاثیرگذار در رسانه‌ها،  باید مورد توجه قرارگیرد.

لازم به توضیح است این دوره با حضور اساتیدی همچون دکتر فواد ایزدی، دکتر احمد توکلی، دکتر عطا‌الله رفیع آتانی، دکتر حسین رضی، دکتر ابراهیم متقی، دکتر فرزاد جهان‌بین، محمدحسین صفارهرندی، سید حسین شهرستانی، مرتضی روحانی، روح‌الله نامداری و محمد ابراهیم‌نژاد در سرفصل‌های «آشنایی با اندیشکده‌های آمریکا»، «آشنایی با ماموریت‌های رسانه اسلامی»،‌ «مبانی ارتباطات جمعی،‌ آشنایی با مبانی غرب مدرن»، «آشنایی با مکاتب و جریانات فکری چپ، راست و لیبرال»، «دوران جدید عالم و عصر امام خمینی»، «آشنایی با حکمت اسلامی، اسلام ناب در برابر قرائت‌های انحرافی»، «گونه‌شناسی روشنفکری در ایران، اصول مصاحبه خبری و گزارش‌نویسی خبری»، برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه دوره آموزشی روزنامه‌نگاری اندیشه‌ای، چهارشنبه 7 مهر، ساعت 14 الی 16 در سالن همایش‌های کانون اندیشه جوان، به نشانی: خیابان طالقانی، خیابان وصال شیرازی، کوچه فرهنگی (بهنام)، پلاک 19، برگزار خواهد شد.
مطالب مرتبط

دوره آموزشی شهید صارمی

دوره آموزشی شهید صارمی

دوره آموزشی شهید صارمی توسط فعالان آموزشی دفتر استان البرز با همکاری باشگاه رسانه و مدرسه روزنامه نگاری باران در حال برنامه ریزی و برگزاری می باشد. هدف از برگزاری این دوره تربیت ...

|

آزمون پایانی دوره آموزشی خبرنگاری مجازی

آزمون پایانی دوره آموزشی خبرنگاری مجازی

قابل توجه کلیه اعضای دوره آموزشی خبرنگاری مجازی   با توجه به رفع اختلال بوجود آمده در سیستم آزمون و آمادگی سامانه برای برگزاری آزمون نهایی دوره آموزشی، آزمون روز:  ...

|

بروشور دوره آموزشی

بروشور دوره آموزشی

بروشور دوره آموزشی روزنامه نگاری اندیشه جهت آشنایی مخاطبین با دوره جهت دریافت می توانید فایل ضمیمه را دریافت نمایید.

|

نظرات کاربران